За квітень українцям видано «теплих кредитів» на 273 млн. гривень

За квітень українцям видано «теплих кредитів» на 273 млн. гривень

На початку травня прес-служба Держенергоефективності розповіла про те, що тільки за один місяць роботи програми «теплих кредитів» було видано 273 млн. гривень.

В кінці березня Ощадбанк і Укргазбанк підписали з Державним агентством енергоефективності угоду про старт програми «теплі кредити». Населенню стали доступні позики загальною вартістю 300 млн. гривень. Це дозволить значно заощадити на споживанні ресурсів і зменшити рахунки на комунальні послуги.

Успіх програми в 2021 році

У травні представники служби розповіли про перші підсумки роботи програми. Допомогу отримали 6869 українських сімей, а загальна сума кредитів вже перевищує 270 млн. Основна частина грошей – 265 млн. грн. – витрачається на покупку енергозберігаючих матеріалів для ремонту житлових приміщень. Решту, 8,6 млн.грн, виділяють на установку твердопаливних котлів, які призначені для заміни газового опалення в приватних будинках.

Найбільша кількість звернень і людей яким схвалили онлайн кредит спостерігалася в Київській, Львівській, Сумській, Дніпропетровській та Харківській областях.

«Отримана статистика підтверджує, що необхідно підтримувати населення під час підготовки до наступного опалювального сезону», – розповів журналістам в.о. глави Держенергоефективності Костянтин Гура. Тільки за один місяць після запуску програми була задіяна більша частина суми, яку планувалося витратити на кредитування населення.

Нагадаємо, що ця програма – не перший захід уряду по антикризовому кредитуванню бізнесу та підтримці населення за останній час. Так, активно проводиться іпотечне кредитування за підтримки Мінфіну, яке дозволяє українцям придбати житло за зниженими ставками.

Як працює програма «теплі кредити»

Клієнти можуть звернутися в три банки за позикою за даною програмою – Ощадбанк, Приватбанк і Укргазбанк. Звернутися за допомогою можуть як власники квартир, так і господарі приватних будинків. Клієнти, яким банки дали “зелене світло” на кредит, отримають компенсацію в такому розмірі:

  • 35% на енергоефективні матеріали;
  • 20% на установку котлів для твердого палива і заміну газового обладнання.

Частину суми необхідно сплатити позичальнику. Фахівці очікують, що учасники програми зможуть заощадити до 50% вартості послуг опалення в майбутньому сезоні.