Таку інформацію надало Міністерство фінансів України. У повідомленні також зазначено, що за тиждень, який минув (23-28 серпня), в рамках дії програми пільгового кредитування мікробізнесу, малих та середніх підприємців було оформлено 220 позик на загальну суму майже 608 млн гривень.
Як повідомляє Мінфін, станом на 30 серпня за весь час дії держпрограми підписано 22,5 тис. угод, видано 59,458 млрд гривень кредитних коштів. Зокрема, на рефінансування позик, отриманих бізнесом раніше, направлено майже 21 млрд гривень, 31,5 млрд видано для реалізації антикризових цілей, а трохи більше ніж 7 млрд було спрямовано на здійснення інвестиційних проектів. З Фондом розвитку підприємництва, який виступає розпорядником коштів, співпрацюють 37 банківських установ, у тому числі Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк, ПУМБ, Райффайзен Банк, Альфа-Банк.
С. Марченко, міністр фінансів, вважає, що влада, впровадивши програму 5–7–9%, надала бізнесу суттєву підтримку, допомогла подолати негативні для економіки наслідки, викликані пандемією коронавірусу та карантином. А от звичайні громадяни, зазвичай, в разі необхідності отримати додаткові гроші до зарплати на вирішення нагальних проблем найчастіше звертаються в мікрофінансові організації.
Згідно з публікацією Укрінформ, підприємці-учасники програми збільшили розмір відрахувань до держбюджету, зокрема податку на прибуток на 19 відсотків, а сплата ЄСВ виросла на 8 відсотків. Вдалося зберегти понад 132 тисячі робочих місць.
А от міжнародні банки, учасники Форуму провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI), як повідомляла раніше «Економічна правда», вважають, що програма не виконує свою інвестиційну місію. Ще в червні банкіри зверталися до голови Нацбанку та профільного міністерства, вказуючи на необхідність призупинити її реалізацію.
Аналізуючи звернення міжнародних банків, підписане головою правління «Райффайзен Банк Аваль» Олександром Писаруком, у Міністерстві фінансів, прийшли до висновку, що державна програма «Доступні кредити 5–7–9%» буде продовжена у 2022 році, але в такому форматі, щоб пільгові кошти спрямовувалися на інвестиційні проекти.
Зокрема, коментуючи виданню Інтерфакс-Україна рішення влади, міністр Марченко зазначив, що у бюджеті на 2022 рік Мінфін планує виділити кошти на пільгові позики, однак передбачає внести певні зміни в порядок кредитування:
«Для нас важливо переформатувати цю програму так, щоб більшість кредитів йшла на інвестиції в основний капітал»
Нагадаємо, що раніше кредити під пільгові 5–9% процентів стали доступними для креативної індустрії та туризму.