Перший квартал 2021 року показав значне зростання кредитування бізнесу банками. При цьому частка непрацюючих кредитів знизилася до 39,9%. Про це розповів Нацбанк в «Огляді банківського сектора» за I квартал 2021 року.
Експерти розповіли, що за останні місяці в країні спостерігається впевнене відновлення економіки. Це і стало однією з головних причин, за якими попит на онлайн кредити в Україні зріс з боку населення і бізнесу. Так, портфель чистих корпоративних кредитів зріс на 5,3%. При цьому, валютні позики зменшилися 2,9% в порівнянні з гривневими.
Такий стан справ не може не викликати позитивних оцінок у експертів. Пандемія значно вплинула на економіку і на банківський сектор. При цьому, Нацбанк відзначає, що вже можна говорити про відновлення ринків і їх остаточну адаптацію до сьогоднішніх реалій.
Кількість взятих кредитів населенням зросла в зв'язку з низкою факторів, у тому числі збільшення інтересу до іпотеки. Фахівці відзначили, що відсоток заявок на отримання іпотеки в I кварталі 2021 року є піковим в порівнянні з періодами 2019-2020 рр.
Також наголошується, що темп приросту депозитів знизився, але все ще залишається значним. В національній валюті частка вкладів зросла на 2,6%, а в іноземній валюті – на 1,2%. Подібна тенденція не є критичною, як відзначають представники банків.
Як зазначається в «Звіті» НБУ, частка проблемних кредитів в цьому кварталі знизилася до позначки 39,9%. Різниця в порівнянні з минулим періодом становить 1,1%. На тлі пандемії і економічної кризи навіть такий показник є позитивним для банківського сектора і фінансової системи в цілому.
Експерти також прогнозують подальше зменшення проблемних кредитів, якщо продовжиться позитивна тенденція попиту на позики від населення і бізнесу, а також вдасться уникнути кризи через ризики.
Також Нацбанк заявив, що проведе оцінку якості активів та продовжить впроваджувати зміни в банківському регулюванні на основі рекомендацій Базеля, а також вимог ЄС. При вдалому запровадженні нововведень і збереженні позитивної, нехай і повільної динаміки, вдасться домогтися ще більшого спаду кількості проблемних кредитів.