Банки оновили умови автокредитування

Банки оновили умови автокредитування

Незважаючи на кризові явища в економіці, у березні-квітні в Україні значно пожвавився ринок автокредитування. За перші чотири місяці року обсяги позик, виданих банками на придбання автомобілів, зросли вдвічі. Упродовж квітня близько 2,5 тисяч громадян отримали автокредити. Серед причин зростання активності в цьому сегменті ринку фінансові експерти називають зміну банківськими установами умов видачі позик, відкладений попит і розширення пропозицій, які передбачають суттєві цінові знижки.

Загальна ситуація на ринку автокредитів

Зростання обсягів автокредитування збігається з темпами розвитку автомобільного ринку. «Укравтопром» (асоціація автовиробників України) повідомляє, що у квітні було придбано більш ніж 10 тисяч нових легкових автомобілів, а це втричі перевищує показники 2020 року.

Приблизно чверть з них, як запевнила «Мінфін» В. Малахова, директор департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку, придбані в кредит. Лідерами продаж, крім популярних Toyota, Renault, KIA, Skoda, Volkswagen (на купівлю яких часто беруть позику), експерти називають також моделі Chery, Peugeot, Nissan, Mercedes-Benz, BMW.

А от придбати в кредит авто з пробігом значно складніше, такі програми банки пропонують рідко. Мінімальна ставка становить 20 відсотків та може бути вищою за 35%. Це тому, що старі автомобілі неохоче беруть в заставу, а програми без забезпечення зазвичай короткотермінові і дорогі. Наприклад, у квітні на купівлю вживаних авто було видано лише 65 позик.

Зазвичай банки оформляють кредитні договори при умові, що позичальники готові зробити перший внесок у розмірі від 30 до 40 відсотків вартості автомобіля. Середня сума позики становить близько 450-500 тисяч гривень і залежить від вартості моделі машини.

Нові кредитні пропозиції

Представники банків зазначають, що умови автокредитування розроблені на основі закону «Про споживче кредитування». Враховуючи, що більшість позичальників в першу чергу звертає увагу на розмір процентної ставки та комісій, банки в основному знизили ставку на 1-2 відсотки річних (в середньому вона становить 12-14%), деякі скасували або зменшили разову комісію. Також клієнти можуть оформляти позику на 5, 6 або й 7 років.

Є в банкірів й акційні пропозиції. Наприклад, Кредитінвест пропонує позику на перші кілька років під 0,01%, а Креді Агріколь збільшує тривалість пільгового періоду.

Вищі шанси на схвалення заявки, звичайно, мають позичальники, які здатні підтвердити свою платоспроможність, але банки готові взяти до уваги також і неофіційні (додаткові) доходи.

Представник Credit Agricole Ukraine Роман Буніч в розмові з журналістами «Мінфіну» зазначив:

«Як правило, банки готові дати позитивне рішення клієнту при авансі від 40%. У деяких банках можуть закрити очі на наявність і місце офіційного працевлаштування клієнта (не перевіряти його) або не перевіряти джерело походження доходу».

Зазначимо, що українці, як свідчить статистика, активно беруть кредити онлайн.

Раніше Міністерство фінансів повідомило про перші результати програми «Доступна іпотека», яка має на меті здешевити вартість іпотеки.