Стало відомо, що українці можуть не платити просрочку по споживацьким кредитам

Стало відомо, що українці можуть не платити просрочку по споживацьким кредитам

Чимало людей в Україні зіткнулися з погіршенням свого фінансового становища та не мають можливості оперативно виплачувати відсотки за кредитами. Верховна Рада пішла на зустріч споживачам та прийняла закон, який передбачає внесення змін у Податковий кодекс країни та інші законодавчі акти, котрі регулюють правила видачі споживацьких кредитів.

Про що йдеться у новому законі?

У НБУ прокоментували новий закон і зазначили, що:

«забороняється у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит збільшення процентної ставки».
Таким чином, діяльність компаній, які видають онлайн кредит на карту, має змінитися. Експерти підкреслюють, що у кінцевому рахунку виграє споживач, який наразі не може сплачувати кредити.

Законом передбачено такі інновації:

  • На період дії воєнного стану та через 30 діб після його відміни, споживачі не нестимуть відповідальність перед організаціями, які надавали споживчі кредити у випадку прострочки.
  • Позичальники не сплачуватимуть пеню чи штрафи, якщо не встигнуть своєчасно виплатити відсотки.
  • Банки та мікрофінансові компанії не мають право збільшувати облікову ставку, якщо фізична особа, що оформила кредит не може його виплачувати.

Також згідно рекомендацій НБУ списанню підлягають усі штрафи, які нараховані споживачам фінансовими компаніями після 24 лютого 2022 року.

Що таке кредитні канікули?

Кредитні канікули, утверджені Нацбанком – це тимчасова відміна процентів за використання кредитних коштів, скористатися якою може кожен. Але з іншого боку, важливо не забувати, що це не списання боргів, а відтермінування їхньої сплати. Експерти радять за можливості сплачувати відсотки за кредитом чи мікрокредитом.