Державні кредитні програми набирають обертів і стають доступнішими для українців

Державні кредитні програми набирають обертів і стають доступнішими для українців

Упродовж першого тижня жовтня підприємці з групи малого та середнього бізнесу оформили в уповноважених банках 343 кредитні позики на суму 857 млн 400 тис. гривень. Таку інформацію оприлюднило Міністерство фінансів України.

Куди йдуть кредитні кошти

Нагадаємо, що програма «Доступні кредити» стартувала в лютому 2020 року і має на меті підтримувати розвиток мікро, малого та середнього підприємництва. До участі в державному проекті долучилися 38 банківських установ. Вони видали позичальникам майже 25 тис. кредитів, сума котрих перевищила 65,5 млрд гривень. Згідно з інформацією Мінфіну, з них на інвестиційні потреби видано лише близько 8 млрд гривень, а основна частина коштів використовується як антикризові кредити (майже 36 млрд) та на рефінансування позик, отриманих раніше (21.8 млрд).

Поміж тим, на вересневій зустрічі прем'єр-міністра України з представниками банківської сфери, за участі міністрів юстиції та фінансів і народних депутатів, обговорювалася необхідність підвищити ефективність кредитування малих підприємців, а також іпотечних програм.

Як повідомили в Департаменті комунікацій Секретаріату Кабміну України, прем'єр дав доручення вдосконалити механізм дії програми і, зокрема, зазначив:

«Наше завдання — щоб програмою доступних кредитів активніше користувалися підприємці, які створюють робочі місця та стимулюють розвиток економіки»

Кредитний ринок України розширюється

Руслан Співак, фінансовий експерт і банкір, стверджує, що на українському ринку кредитів кількість продуктів активно збільшується. Так, за три квартали нинішнього року приріст склав близько 35-45%. Кредитування в Україні, на думку експерта, має свої особливості. Позики, які отримує мікросегмент, багато в чому схожі з кредитами для фізичних осіб. А от середній бізнес діє в руслі світової практики, і темпи кредитування в цьому секторі зросли на 50% і більше.

Не втрачають популярності серед українців і кредити онлайн на картку. Як свідчить статистика, за швидкою позикою в МФО звертається кожен п'ятий повнолітній громадянин України. А загалом упродовж січня-серпня 2021 року українці оформили в мікрофінансових установах більш ніж 7 млн кредитних угод. Сума позик перевищила 32 млрд грн.

Але одночасно росте і заборгованість за кредитами, яка на кінець літа, як повідомила «Економічна правда», досягла 15 млрд гривень.

Як ми раніше писали, з січня 2021 року онлайн кредити в Україні видаються за новими правилами.